Místo konání Obroku 2019

Kde to bude?

Areál zámku Konopiště ( Benešov u Prahy)

49.7795586N, 14.6568056E

Jak se na něj dopravit?

Na místo se můžeš dostat hned několika způsoby.

1. Vlak

Dojedeš na zastávku Benešov u Prahy, a pak se pěšky vydáš po žluté nebo červené turistické značce do areálu zámku Konopiště k hlavní bráně. Cesta je dlouhá zhruba 2,5 km.

2. Autobus

Přijedeš na zastávku Benešov aut. stanice, a následně se pěšky vydáš po žluté nebo červené turistické značce do areálu zámku Konopiště k hlavní bráně. Cesta je dlouhá zhruba 2,5 km.

3. Auto

Autem můžeš dojet na vyhrazené parkoviště (číslo 1 na mapě) přímo u areálu, kde zaparkuješ a pěšky se vydáš k hlavní bráně.

Pokud se ti nebude chtít celou cestu absolvovat pěšky, je možnost využít vláček, který tě zaveze až k areálu. Má svou danou trasu se zastávkami a stojí 20 Kč. Hlavní brána se nachází na zastávce číslo 13. “Přírodní divadlo Konopiště”. Mapku se všemi zastávkami najdeš na tomto odkazu: http://www.ekovlacekbenesov.cz/cz/mapa-zastavek.html

Upozornění: Dorazit musíš vždy k hlavní bráně (číslo 2 na mapě), jelikož registrace bude probíhat pouze tam.

Obrok 2019

Obrok je pětidenní festival skautingu. Tyto dny jsou plné zábavy, nezapomenutelných zážitků a vzdělávání zároveň. Je akcí, která dává všem skautům možnost vzájemně se inspirovat, setkat se se starými přáteli a seznámit se s novými. Je akcí, kde účastníci mohou získat inspiraci, motivaci a nové znalosti, které následně uplatní ve svých oddílech. Jedná se o jistou formu odměny pro všechny skautské vedoucí, kteří celoročně dobrovolně pracují ve svých oddílech na výchovné činnosti s dětmi.

V roce 2019 budeme slavit výročí 30 let svobodného skautingu, který se po Sametové revoluci potřetí obnovil. Chceme tak účastníkům pomocí symbolického rámce (tématu akce) připomenout, jakou cestou si musela naše organizace projít během své více než stoleté historie. Společně tak projdeme cestu od jejího založení, přes rozkvět, pád pod rukama totality, až po dnešní svobodné fungování.

Zároveň dáme skautům možnost odnést si z Obroku spoustu zážitků, zúčastnit se zajímavých přednášek a workshopů, setkat se s významnými osobnostmi z různých oborů a navázat přátelství s dalšími skauty z celé republiky, kteří sdílí stejné hodnoty.

© Petr Kalousek – Robinson